A Christmas Carol

نزدیک کریسمس است می دانید که. دیروز دوست قدیمی مان چارلی را در بازارچه کریسمس دیدم، همان چارلی دیکنز معروف را. با همان پالتوی بلند و کلاه و عصا. برف می بارید. به یک تراموای گرم پناه بردیم و کمی گپ زدیم. گفتم این روزها که می شود یاد اسکروج و روح مارلی می افتم. گفت که آن کارتون والت دیزنی را با آن اردکهایی که غاز سرخ شده می خورند دیده و کلی خندیده است. پرسیدم یعنی تازگی ها سینما نرفته و این شد که با هم رفتیم سینما.

تعجب کرده بود که کسی نیامد پالتوی بلندش را بگیرد. کلاه را از سرش برداشت و با عصا گذاشت روی صندلی بغلی. پالتویش را هم پیچید و گذاشت کنارشان. البته بعدا که کسی می خواست روی آن صندلی بنشیند مجبور شد همه را روی پاهایش بگذارد و کمی غرغر کرد. ولی فیلم که شروع شد و عینک مخصوص را که دادم بزند، همه چیز را فراموش کرد. فکر می کنم تا دیروز صدا و تصویر سه بعدی را تجربه نکرده بود.چند بار عینک را از چشمانش برداشت و دوباره زد و جادوی تصویر سه بعدی را در ذهنش بالا و پاین کرد.  وقتی "جیم کری" را با آن بینی و چانه دراز در هیأت اسکروج دید گل از گلش شکفت. چند بار که شخصیتی از پشت دوربین حرف می زد و صدایش از پشت سر ما شنیده می شد برگشت که ببیند آیا کسی پشت سرمان ایستاده است. یک بار هم که تصویر سه بعدی خیلی نزدیک شد دستش را دراز کرد تا تصویر را بگیرد و مایه خنده پسرکی شد که کنارمان نشسته بود و راستش من کمی خجالت کشیدم.

فیلم که تمام شد، حسابی تشکر کرد و گفت که صحنه های خانه "باب کراچت" و مرگ "تیم کوچولو" اشکش را در آورده و خوشحال بود که عینکی به چشم داشته تا اشک هایش را از آن پسرک خندان کنار دستش پنهان کند. قبل از رفتن گفت که کریسمس بعد باز هم برمی گردد و شاید بتوانیم باز هم قراری بگذاریم و سینما برویم. قبول کردم و خداحافظی کردیم.

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامد

من هم پارسال تو سینمای سه بعدی پاریس همچین حالی داشتم. خوب شد سکته نکرد.

اناهیتا

من به سینما رفتن با خود اسکروچ هم قانعم . بس که اون داستان رو دوست دارم . البته می دونم که پول بلیط و پاپ کورن هر دو مون پای منه![گل]

گلسا

کریسمس برای من یعنی لندن, برف, چراغ و دیکنز. راستش A Christmas Carol یکی از اون چیزایی بود که کریسمس امسال تو لندن با برف وچراغ و دیکنز خیلی می چسبید. حیف اینجا جز چراغ بقیشو نمیشه امتحان کرد. دوستان به جای ما, از چراغ گرفته تا سینما رفتن با ارواح و اموات.

درخت ابدی

خوشحالم که چارلی با عصر جدید مشکل نداره.

رضیه

بیصبرانه منتظرم فیلمو ببینم. حالا که مجله تبلیغ سینمایی برلینو ورق می زنم می بینم عکسش هست ولی اکران نشده بوده. اون موقع آپ رو دیدیم. گریه هم کردیم. مدتیه دلم واسه اونور تنگ نشده!

علی حیدری

چه لذتی داشت دیدن آن همه قفل که پشت در خانه بسته می شد. خوب باشی.

حسین

خوب تصویر کردی صحنه هارو . تبریک می گم بت.

نیلوفر

دیدمش و کلی هم لذت بردم از تماشایش .

سانتا

خوب خندیدن پسرک از همه جا بی خبر کجایش برای شما خجالت دارد وقتی با دیکنر نشسته اید؟ خوب بود.