The game

همه اشیایی که در درون یک بازی کامپیوتری دیده می شوند با هدف خاصی آنجا قرار داده شده اند. شخصیت درون بازی از همه اشیا استفاده می کند، فقط مهارت های خاصی را که لازم دارد یاد می گیرد و در مجموع محیطش به تناسب هدفش برنامه ریزی شده است.

در فیلم "بازی" ساخته دیوید فینچر، زندگی مایکل داگلاس به چیزی شبیه یک بازی کامپیوتری تبدیل می شود و مجبور می شود برای نجات جان خودش سخت تلاش کند و از چیزهای به ظاهر بی ارزشی که اطرافش وجود دارند به عنوان کلیدی برای زنده ماندن و رفتن به مرحله بعد بازی استفاده کند. مثلا جایی یک دستگیره شیشه بالا کن ماشین پیدا می کند که بعدها که در یک تاکسی گیر افتاده و به رودخانه می افتد جانش را نجات می دهد.

چند وقتی است به این فکر می کنم که چرا در زندگی این طور نیست. در طی سال ها سعی کردم مهارت های بسیاری را فرا بگیرم که خیلی هایشان تا حالا که به درد نخورده اند، از این به بعد هم شک دارم به کار بیایند، تا همین حالا هم تعدادی را از دست داده ام. بسیاری از درس های بیهوده ای را که به اجبار خواندم و سعی کردم یاد بگیرم به کنار، دلم برای آنهایی می سوزد که خودم تصمیم گرفتم یاد بگیرم و بعدها چون هدف هایم تغییر کرد بلا استفاده ماندند. آدم وقتی می خواهد وارد بازی شود باید اول Instruction را بخواند و بداند که چه می خواهد به دست بیاورد. بازی ما صفحه Instruction نداشت.

/ 7 نظر / 7 بازدید
نيلوفر

"بازی ما صفحه Instruction نداشت." بازي ما هم .... به قول ِ خودت خيلي مهارتها بود كه ياد گرفتم خيلي هاش را به اجبار و خيلي هاش را هم خودم دوست داشتم و پي اش را گرفتم . چه شد آخرش ؟ هيچ . هيچ كدامشان به كارم نيامدند . شايد چون قوانين ِ game ِ كامپيوتري قوانين ِ پيش بيني شده اي هستند اما قوانين ِ game ِ زندگي از پيش تعيين شده نيستند هيچ كدامشان ....گاهي حتي آدم راهي را كه ميخواهد و دوست داردش را هم ادامه نميدهد ....

مست راستین

خیلی قشنگ بود این پستت. ولی عزیزم سکان سهای زندگی طولانی تر از فیلمه و صبر کوچیک دنیا چند ساله. از کجا میدونی اونهائی که خوندی تو آینده به دردت نمیخوره؟ بازیی که Instruction داشته باشه رو بچه 8 ساله هم میتونه ببردش برادر.

سارا

آی گفتی من فکر می کردم فقط خودم این طوریم

پروانه

عوضش مخت رو ورزیده کردی که بتونی به این خوبی چند کل و جزئ رو از جاهای به ظاهر بی ربط به هم وصل کنی تا حرف اصلیت رو بزنی.

پروانه

آهان و اینکه شخصیتت رو بسازی که مهمتر از هر چیز دیگه ایست و البته به این آسونی ها معلوم نیست از چه چیزهایی تاثیر گرفته. مثلا شاید از یکی از همکلاسی های اون درسی که الان پشیمونی گرفتیش.

مسعود

donyaye bazihaye computer-i kuchike. dus nadaram. hamin baziye khodemun ghashangtare