تاریک خانه

در تاریک خانه نشسته ام و منتظرم فیلم ها ظاهر شوند. اتاق ساکت و تاریک است و فقط به کمک  نور کم سوی لامپ قرمز کوچکی اطراف را می بینم. تاریک خانه اگر خلوت باشد یکی از جاهای مورد علاقه من در دنیاست. بوی محلول ظهور و محلول ثبت فضا را پر کرده است. با خودم فکر می کنم که دیروز روز خوبی بود. باغ گیاه شناسی، موسیقی جاز، غذای خوب و گپی دوست داشتنی. دو تا از دوستان نه چندان نزدیک ولی خیلی خوب را احتمالا برای آخرین بار دیدم. یکی می رود اتریش، یکی می رود آمریکا. دنیا این قدر بزرگ هست که احتمال بدهم دیگر هیچ وقت نخواهم دیدشان. کار ظهور و ثبت فیلم ها که تمام می شود چراغ را روشن می کنم. می بینم که یکی از فیلم ها در نور کم سوی لامپ قرمز از زیر دستم در رفته و فراموش کرده ام ظاهرش کنم. حالا نور خورده و سوخته! بعضی وقت ها آدم خیلی چیزها را حتی در موقعیت های دوست داشتنی نمی بیند. با خودم فکر می کنم آیا دیروز روز خوبی بود؟  

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
داود صیاد

سلام با یه غزل به روزم منتظر م برای خوانش و نقد

مهدی نادری نژاد

با سلام از آشنایی با شما خوشحالم. مطلبتان را خواندم بی شک درک موقعیت های دوست داشتنی تابع قرار گرفتن ذهن ودرک انسان در آن موقعیت است.روز وشب خوب بدیا خوب تابع همین مدل است.[خداحافظ][گل]

پرنس

سلام. درسته شاید منم با تأثیر از همون بازی این عنوانو انتخاب کرده باشم[نیشخند] آپم - خوشحال میشم ببینمت[چشمک]

افشان

قشنگ مینویسی .قشنگ مینویسی چیزهای ساده،بسیار ساده را.سوال میکنم:بیشتر روزهایت به نظر خودت خوبند یا بد؟

علی حیدری

این کامنت را که می نویسم موسیقی سریال" از سرزمین شمالی" را گوش می کنم. نمی دانم یادت هست یا نه؟ چه محیط برفی دلنشینی داشت. و الان چه حس خوبی دارم. بعضی مواقع نباید فکر کنیم که آیا چند دقیقه قبل یا روز یا سال خوب بود یا نه، چون حتما در آن لحظه حسمان را متوجه شده ایم. این لحظه حس خودش را دارد مگر اینکه بخواهیم مزه خوبی گذشته را زیر دندانمان مزه مزه کنیم. خوبی؟

زانیار

آن قدر هم کوچک هست این دنیا که مطمئن باشی که خواهی دیدشان باز... در ضمن سلام!!

مسعود

gharar nist ke hamishe hamechi ro bebini ke baradar

رضیه

1) تاریکانه هدایت را خوانده ای؟ 2) با زانیار موافقم. دنیا با همه بزرگیش خیلی کوچکتر از این حرفهاست که دوباره حتی تصادفی نبینیشان. 3) یک روشنفکر/متفکر قلم به دست که راه تعاملش نوشتن باشد دوست همه است. ورود به خلوت این جور آدمها برایم همیشه هیجان انگیز است (از زندگی مشترک قبلیم درس نگرفته ام هنوز! زیاد نباید به خلوتشان نزدیک شد تا خراب نشوند برایت!) چند روزی تو فکرش بودم، پست آخر هم دلیلش همین بود. راستش ماه رمضان است و نمی شود کافه نشینی کرد. من هم بی کافه دپرس می شوم و دق می کنم. این شد که خودم را آنجا به قهوه و گپ دعوت کردم! ضمنا تو مرا داری! خوشحال باش[شیطان] 4)راستی اولین بار بود بازی کردی نه؟ 5) مخلصیم.

رضیه

6) قضیه سانسور نبود. (بعدا یکشنبه را اضافه کردم. همان وقت هم طرف مچم را گرفت و جمله آخرو برداشتم.) این مرزی باریکتر از موست که گاهی نمی دانی تا چه حد اجازه داری از دیگران با ذکر نامشان چیزی/روایتی/نقل قولی بنویسی. تازه داستان هم که می نویسم گاهی دوستی دلخور می شود که منظورت از فلان آدم داستانت من بودم؟ البته گلایه این دوست اصلا جدی نبود (هم کامنت عمومی گذاشته بود هم خودش بعدا گفت شوخی کرده) ولی من باید معذرت می خواستم. پرایویسی آدمها باید حفظ شود. 7) بازم مخلصیم.

علی حیدری

برای رضیه: و چقدر لذت بخش است که بعضی دوستها ناراحت نمی شوند.