Oscar Wilde

- "دیروز سه ساعت منتظر شدم تا بالاخره موفق شدم ملاقاتش کنم. وقتی وارد شدم، اولین چیزی که گفتم این بود که آدمی در سن من دیگر آن قدرها وقت ندارد که سه ساعت را فقط در انتظار سپری کند."

یک سالی می شود که می شناسمش. خانم مسنی است که با شوهر و سگش زندگی می کند. بچه هایش این دور و بر نیستند. مدتی است که همدیگر را تو صدا می زنیم. گفتم: "دوریس، دلت می خواهد دوباره جوان می شدی؟" منتظر جواب نشدم چون سوال را برای گرفتن جواب نپرسیده بودم. ادامه دادم: "یادت می آید که در جوانی اشتباهی مرتکب شده باشی؟"

گفت که خوب البته چندتایی بوده اند که چندان کوچک نبوده و در خاطرش مانده اند.

گفتم: "اگر می خواهی احساس جوانی کنی همان ها را تکرار کن.

چیزی نگفت. بعد از مدتی لبخندی زد. برایش گفتم که این ایده از من نیست و در کتابی خوانده ام و باز هم حرف زدیم و نان و پنیر خوردیم تا دیروقت. 

/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیلوفر

جالب نیست که در طول ِ يك سال گذشته تمام ِ اشتبااهات ِ كوچك و بزرگ ِ فراموش شده را تكرار كرده ام ؟ تفاوت ِ بين ِ جوانهايي كه تجربه ميكنند و به خودشان قول ميدهند ديگر اشتباهات را تكرار نكنند و مسن تر ها كه جواني اشان را كرده اند و گه گاه با تكرار بعضي اشتباهات ِ قديم ، شور جواني ميدود زير ِ پوستشان در اين است كه جوانها بعد از تكرار ِ دوباره ي اشتباهات ِ گذشته حس ِ پيري ميكننند . درست برعكس ِ مسن ترها . در تمام ِ طول ِ اين يكسال و شتباهات ِ تكرار شده اش ، به مامان از حس گفته ام ، خنديده است و نفي كرده است : "همين كه حس ميكني پير شده اي ، يعني هنوز بسيار بسيار جوان هستي "

رضیه

حالا تو با تکرار کدوم اشتباه دلت میخواد احساس جوونی کنی شیطون؟ (تو فکر کن من نمی دانم راوی همان نویسنده نیست!)

ازهار

به انتظارش می ارزید نه؟ [گل]

زانیار

تا دیر وقت بودنش مورد دارد! البته نان و پنیرش هم همین طور...

حامد

جدن نمی شه از این نوشته نتایج فلسفی گرفت.این قدر جا برای بازیگوشی ذهن ایرانی گذاشتی مثل نان و پنیر مثل زن مسن مثل تا دیروقت مثل ... که جایی نمی ماند برای..!

mage chan salete ke 3 saat vaght nadar hala halaha allafi babajun to ham entezar bekesh ta ehsase javuni goni, valla

علی حیدری

حرف نداشت. ایده های داستان هم که دائم می آیند و می روند. فقط نمی دانم که چطور باید حق مولف را ادا کرد.

پروانه

می بینم که داری رسما مردم رو از راه به در می کنی!

بهنام

اگه دو تا نویسنده باشه که واقعاَ کارهاشون رو دوست دارم یکیش همین اسکار وایلده. یکی دیگه اش رو هم حتماَ خودت میدونی.. تصویر دوریان گری فوق العاده است..