سفر

شماها سفر می روید. یکی می رود ایران، یکی از ایران می آید. یکی می رود آمریکا، یکی داخل آمریکا سفر می کند. یکی می رود پاریس، یکی می رود آمستردام. یکی می رود شهر کاشان، یکی می رود کویر کاشان. یکی می رود کشور همسایه یا شاید شهر همسایه، یکی می رود شمال، ولی جنوب شک دارم کسی این وقت سال برود.

من اما همین جا می مانم. روزها کار می کنم و سمینار می دهم، شب ها هم می نشینم پای صحبت آن زمین شناس هندی که از شیوه اداره کشورش ناراضی است و پیشنهاد می کند به ما که به نخست وزیر هند نامه بنویسیم و نصیحتش کنیم. یا آن رهبر ارکستر اسپانیایی که از سالامانکا آمده و دیروز با ارکستر فیلارمونیک اینجا تمرین داشته و عقیده دارد آخر فصل است و نوازنده ها خسته اند. یا آن پزشک آلمانی که دعوتم می کند برای شام تا به هم در مورد سیاست های جدید ایران صحبت کنیم. یا آن شرق شناسی که سال ها پیش پنج ترم فارسی خوانده ولی حالا یادش رفته  و می خواهد من دوباره یادش بدهم.

وقت نمی کنم فیلم ببینم. فکر می کنم آخرین فیلمی که دیدم "گانگستر آمریکایی" بود. کتاب هم که این مادام بوواری فعلا روی دستم مانده. تب فوتبال هم که همه را گرفته.

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پروانه

در عوض کلی سوغاتی گیرت (گیرمون) میاد! ایشالله.

شهریار

پسر خدایش زندگی مرکه ای داری

علی حیدری

راستش من هم توی این تعطیلات طولانی گیر کرده ام. ولی این کتابها و فیلمها نجاتمان می دهند. دیروز بعدازظهر کلافه از تعطیلات رفتم پیش دوستم برای گرفتن فیلم، ردیف فیلم های چیده شده را که دیدم انگار تمام خستگی ام در رفت. شوق دیدن فیلم ها دارد دیوانه ام می کند. با اینا زمستون و سر می کنم با اینا خستگیمو در می کنم

مسعود

man ramhormozam baba, jonube gar m o ghobar gerefte internet ham ke nabud behet sar bezanam, alan gir ovordam

آلما

احمد جان من هیچ جا نرفتم... موندم خونه و .... سفرم کنسل شد...

رضیه

دارم اپرای شناور جان بارتو می خونم. فیلمایی که این آخرا دیدم: عشق سالهای وبا- walking on the clouds, the great expectations, 1900, و دوباره before sunrise and Before sunset. (همونایی که هیچوقت به دستت نرسید!) راستی دیروز محاکمه ایرج قادری رو هم دیدم! [زبان] یالا زیست محیطی رو کن!

رضیه

مجسمه جدید هم مبارک. مو نمی زنه با خودت. [گل]

agha leila

mosaferat darim ta mosaferat!bastegi darad ba ki beravi na koja beravi

Arezoo

man ham be zendegie por az hayajane shoma hasoodim shod!