روزی روزگاری

آن روزها که هنوز ساختن فیلم در ایران منحصر نشده بود به استفاده از بازیگران خوش چهره یا پرداختن به موضوعات روز که فردا رنگ می بازند گاهی فیلم هایی با ته مایه های فلسفی هم ساخته می شد. آن موقع البته من بچه تر از آن بودم که بفهمم در این فیلم ها چه می گذرد. یک روز در اصفهان پدرم من را برای دیدن فیلمی به اسم "هامون" به سینمایی نزدیک سی و سه پل برد. هر چند آن موقع من "گربه آوازه خوان" یا "دزد عروسک ها" را ترجیح می دادم ولی آن فیلم که ذره ای هم از آن نفهمیده بودم تا مدت ها در خاطرم مانده بود. دلیلش را نمی دانم شاید به خاطر صدای بازیگر نقش حمید هامون بود. سال ها بعد دوباره هامون را دیدم و سه باره و چند باره. از فیلم های محبوبم در سینمای ایران بود. آن صحنه را که حمید هامون در مورد "ترس و لرز" کی یورکه گار حرف می زند به شدت دوست دارم. اسم خسرو شکیبایی که می آید همیشه همین صحنه در نظرم مجسم می شود و البته علی علی صدا زدنش با آن صدای دلنشین. یادش گرامی.

/ 18 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی حیدری

چه فیلمی بود هامون. تک فیلمی بودن شکیبایی را هم قبول ندارم. یاد دزد و نویسنده که می افتم بیشتر به این حرفم ایمان می آورم.

افشان

1-من هم خاطره ها یی دارم از تلفنهایی که دلم میخواسته زنگ بزنند و نزده اند و در خماری مانده ام. 2-خوب است که میتوانی فکرت را روی یکی از این "بای ذنب قتلت " های بیشمار که در ایران اتفاق میافتد متمرکز کنی و درباره اش بنویسی.دیگران را نمیدانم.ولی خودم خسته شده ام از این همه حادثه و سناریوی تکراری بعدش: همه همدیگر را متهم میکنند و معمولا یک هیات تحقیق تشکیل میشود و اخرسر گناه میافتد گردن یکی که در حادثه مرده. البته این مورد اخری را در این حادثه ی بخصوص نمیشود اجرا کنند. 3-راجع به شکیبایی چه بگویم ؟ گفتنیها را دیگران گفته اند.

رضیه

این که میگن زمان ارزش فیلمها رو تعیین می کنه همینه دیگه.... آلبوم پنجره های کسرائیانو دیدی؟ چه خوب بود ویندوز 1! هوای گریه تموم شد. این روزا بدجور هوای فرار دارم.[ناراحت] تو خوب باش.

لیلا

سلام دوست گلم : وبلاگت جالب بود به منم سر بزن

لیلا

سلام دوست گلم : وبلاگت جالب بود به منم سر بزن

agha leila

akshaye photo belo ghashang bodand va tanha,,engar panjarehaye ma va shoma khili baham farghi nadarand

محسن

واسطه ی نسل اول و سوم بازیگران ایران بودن آخرین تعبیری بود که در وصفش شنیدم و فکر می کنم درست باشد.

مریم

نمی دونم چرا اما اکثر سینماهای اصفهان هنوزم همون کنار سی و سه پل هستن