برای دل خودم
از شب چهارشنبه که در جلسه ای بودم که دوستی عکس های سفرش به ایران را نمایش می داد حالم خوش نیست. مجموعه ای قریب به صد اسلاید که کاملا حرفه ای و از دید یک شرق شناس تهیه شده بود. طرف پزشک بازنشسته ای است که عشق باستان شناسی دارد. بیشتر از همه آن عکسی که نزدیک شیراز از تنگه ای گرفته بود که اسکندر (کبیر) در آنجا متوقف شده بود دلم را لرزاند. حکایت آریو برزن را برایش گفتم و اینکه دیگر این حکایت را دبستانی ها در کتاب هایشان نمی خوانند. نمی دانم برایش معنی داشت یا نه.
امروز دیدم که مقاله دیگری به نامم دارد زیر چاپ می رود. چه افتخاری بیش از این برای یک محقق! پیغامی فرستادم و از استادم تشکر کردم. شاید بعدا کارتی هم برای تشکر بفرستم. به همه گفتم که خیلی خوشحالم ولی به خودم نگفتم چون باورش نمی شود.
خودم هم فریب تبلیغاتم برای مدیریت زمان را خورده. از وقتی شروع کرده ام آشپزیم هم مثل سابق نیست! امروز وبگردی طولانی کردم و به گور پدر مدیریت زمان خندیدم ولی چیزی دستم را نگرفت. انگار خشکیده است چشمه ذهن خلق؛ مال من هم.
هوس داستان های مجید ایزدی را کرده ام که خودم ویراستارش بودم. ویراستاری در متروی تهران کرج در حالی که بغل دستی ها از روی فضولی سرک می کشیدند ببیند چکار می کنم. شاید هم داستان های چاپ نشده مجید برای آنها هم جذاب بود. باید بپرسم بالاخره ناشری پیدا کرد که بتواند با دلی آرام و قلبی مطمئن حاصل کارش را برای چاپ به او بسپارد؟
بالای سر مدیر آموزشگاهی که سابقا در آن تدریس می کردم نوشته بودند خوشبخت آن کسی که به قدردانی چشم ندوخته زیرا هرگز ناامید نمی شود. فکر می کنم منظورش این بود که مدرس عزیز اگر حق الزحمه ات را چند ماه دیر دادیم شاکی نشو! نمی دانم چرا الان این جمله یادم آمد. البته من می دانم شما نمی دانید احتمالا.

یادم رفته بود از کسانی که لطف کرده بودند و تولدم را تبریک گفته بودند تشکر کنم. بدین وسیله جبران می کنم. به صداقت می گویم از هیچ کس انتظار نداشتم یادش باشد به جز از یک نفر. از بخت من همه یادشان بود جز همان یک نفر!

اگر رزباد نبود با کی حرف می زدم. (می زدم؟)

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیلی

سلام.... نمی‌دونم تولدتون کی بوده اما به ‌هر حال مبارک

رضیه

مبارک مبارک تولدت مبارک [گل] آرتروزم عود کرده شانه ها و کردنم چوب شده اند. نمی توانم زیاد بنشینم اینجا. با این پست بدجوری فوضولیم کرفت که آلمان و تخقیق و لابراتوار و مترو و ویرایش و آموزشکاه چه ربطی به هم دارند؟ بهرحال قلمت خوبه. اینکاره ای. در مورد جمله آخر: دوستان این فضای مجازی خیلی هم واقعی تر از دوستان غیر مجازی اندها! ببین چه خوب همه به هم سر می زنیم و کمپلیمان میدیم. چرا نه؟[نیشخند] من که خوشحالم.

حامد

خب. تولدت مبارک باشد.

مست راستین

آقا اول اینکه تولدت مبارک. دوم اینکه این پاراگراف آخرت آدم رو میسورونه ها! آنکه صد نامۀ ما خواند و جوابی ننوشت ، سطری از غیر نیامد که کتابی ننوشت یا علی برادر

بهنام

سلام. هی پسر جان چت شده؟ ببینم مگه عیال ایرانه؟ (اینو واسه جمله ی آخرت گفتم). جداَ احمد خوش به حالت که جرات میکنی رو خودت اسم محقق بزاری. من که هنوز جراتش رو ندارم. مقاله ی جدید بدفرم مبارکت باشه. ان شالله بعدیاش. خوشحالم که رو غلطکی (باشد که خودت حالیت نیست و مث چی ناشکری!) آقا پایه ای تاتر بعدی باهم بریم؟ بازم تاتر شهر؟ خسته نشدی از تاتر شهر؟ ایندفعه بریم یه جای دیگه. هرجا..[گل]

احمد

بهنام جان برنامه بعدی "گربه ای روی شیروانی داغ" ردیف آخر (نه ردیف اول متاسفانه) ماین فرانکن تیاتر. پایه ای؟

رضیه

منم تئاتر میخام! چرا اینجور پیغامارو اینجا میدین آخه؟ مگه خودتون خواهر مادر ندارین؟[ناراحت]

بهنام

احمد من پیشنهادم HELLFIRE PASS هست. از اوناییه که مطمئنم باهاش حال میکنی (چون تا جایی که یادمه با هی مرد گنده گریه نکن حال کرده بودی). این داستان قسمت اول تریلوژی یک نجاره. چی کجا؟ آهان اینجا Centaur Theatre Company!

آقا ليلا

tu amozeshgahi ke man kar mikardam neveshteh bood be an chizi ke omid nadari omidvar tar az chizi bash ke be an omidvari!!