Memory flash backs 2

نیم ساعت بیشتر به حرکت قطار نمانده و در ایستگاه راه آهن هستم. آخرین روزی است که ایتالیا هستم. هنوز وقت نشده کارت پستالی را که خریده ام پست کنم، تمبر هم ندارم و باید از اداره پست بخرم. به انگلیسی از مسوول اطلاعات می پرسم که این دور و بر اداره پست کجا پیدا می شود. انگلیسی بلد نیست ولی چون آنجا نزدیک مرز اتریش است، به آلمانی آدرس می دهد. برف شدیدی در حال باریدن است. دم در اداره پست دختری جلویم را می گیرد و می خواهد متقاعدم کند که با فلان شرکت تلفن همراه قرارداد ببندم. جواب می دهم که ساکن "ترنتو" و اصلا ایتالیا نیستم و عذرخواهی می کنم و وارد اداره پست می شوم که خیلی شلوغ است. چند دقیقه که می ایستم متوجه می شوم که یا باید بمانم و کارتم را پست کنم و قطارم را از دست بدهم یا همین الآن راه بیفتم. فکری به سرم می زند. برمی گردم پیش همان دختر که هنوز جلوی در ایستاده و توضیح می دهم که عجله دارم ولی این کارت را باید حتما پست کنم. کارت را با لبخند می گیرد و من هم به قطارم می رسم. کارت چند روز بعد می رسد و روی در آزمایشگاه کنار کارت های دیگر قرار می گیرد. روی کارت دختری با چتر توی دستش در "ترنتو"ی برفی ایستاده است. 

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی حیدری

چقدر عالی توصیف کرده ای. مکان و روند روایت و زبان خیلی خوب است و راوی به قول استاد "تو دهن اش گرم است" و این یعنی تو چرا داستان نمی نویسی؟ یا اگر می نویسی چرا چاپ نمی کنی؟ یا اگر نمی خواهی بنویسی چرا کپی رایت این لحطه های درخشان را به من نمی دهی تا بنویسم؟ مزاح بود. خوش تر دارم بیایم و اینجا این لحظه ها را بخوانم و کیف کنم. خوب باشی.

آذر

از وقتی که تصمیم گرفتی فقط بنویسی، خیلی عالی می نویسی! [چشمک]

رضیه

این نوشته ها را خیلی دوست دارم. حتما از وبلاگت یک بک آپ داری نه؟ یک روزی اگر خلوت باشد سرت چاپشان می کنی، مطمئنم. خصوصی.

مسعود

نزدیک یک سال گذشت. ۱۱ دسامبر ۲۰۰۸! من باید میرفتم سر کلاس پردازش گفتار و تو رو تنها گذاشتم. من دلم خیلی برای "ترنتو"ی پوشیده از برف تنگ شده

افرا و پاییز

اتفاقا فضا و زمان و مکان تکه هایی که اینطوری می نویسی خیلی خوبند...طوری آن دختر را و آن افغانی را و نیما ومرضیه را نوشتی که حس می کنم همه شان را می شناسم.

سانتا

خیلی محسوس مینویسی... آفرین!

اناهیتا

زیبا بود . مخصوصا لبخند دختر . از وقتی اینها را نوشته ای و من بسیار خوشم آمده , هی خواسته ام بنشینم و من هم فلاش بک بزنم , هنوز نشده ! تحویل پروژه غوغا می کند . لذت بردم . انگار چیزی که نوشتی داستان تصویر همان کارت پستال بود .

سانتا

برف میبارید. زیر برف ایستادم. یاد نوشته ات افتادم