این شرح بی نهایت

پیش در آمد:

 هر چند ز کار خود خبردار نیم       بیهوده تماشاگر گلزار نیم

در حاشیه کتاب چون نقطه شک    بیکار نیم اگر چه در کار نیم

محمد را خیلی وقت است که می شناسم. پسر خوبی است و سرش همیشه به کار خودش بوده و از آنهایی است که به قول معروف آزارش به کسی نمی رسد. خانواده جالبی دارد. اسم پدرش و همه برادرهایش هم محمد است. بعضی وقت ها وقتی در خانه شان می روم اگر خودش در را باز نکند واقعا مشکل است که به کسی که در را باز کرده حالی کنم با کدام محمد کار دارم. ولی تازگی ها این تشابه اسمی برایش دردسری شده است. آقای خیری روزنامه نگاری است که با مقاله هایی که در روزنامه محلی می نویسد برای خودش شهرتی به هم زده است. مقاله هایش از نظر هنری چنگی به دل نمی زند ولی زبان تندی دارد. چند هفته پیش پسری به اسم محمد که خانه شان دو تا کوچه پایین تر است و بچه شری هم هست شیشه همسایه آقای خیری را شکسته است. همان همسایه را می گویم که از نواده های آن نقاش معروف است، البته نمی دانم شاید هم نباشد ولی اسم فامیلشان که یکی است. از قضا آقای خیری و این همسایه دوستان خیلی صمیمی هستند. حالای آقای خیری رفته و در روزنامه اش مطلب تند دیگری نوشته و نتیجه گیری کرده که آنهایی که اسمشان محمد است آدم های شری از آب در می آیند و ممکن است باز هم شیشه بشکنند. می گوید دیگر کسی نباید اسم بچه اش را محمد بگذارد. آدم را یاد آن تحقیق چند سال پیش می اندازد در مورد ماشین های سیاه و میزان جرائم رانندگی. سرانجام ان تحقیق به آنجا رسید که متوجه شدند آنهایی که ماشین سیاه می رانند بیشتر خلاف می کنند. ولی بالاخره معلوم نشد این رنگ سیاه ماشین است که باعث می شود راننده ها بیشتر خلاف کنند یا آدم های خلافکار ماشین های سیاه رنگ را بیشتر دوست دارند. از بحثمان دور نشویم. آن پسر شر دو کوچه پایین تر را نمی دانم. شاید اگر به گوشش برسد برود شیشه آقای خیری را هم بشکند، به خودش مربوط است ولی به این دوست من هم برخورده است. با هم که صحبت می کردیم می گفت او و برادر هایش مانده اند چه کار کنند. اگر بروند شیشه آقای خیری را بشکنند که حرفهایش را تایید کرده اند. دلشان هم رضا نمی دهد که هیچ نگویند. پیشنهاد کردم که آنها هم روزنامه ای تاسیس کنند و مقاله ای در دفاع از خودشان بنویسند ولی از آقای خیری بد نگویند. ولی پیشنهادم به نظر خودم هم مسخره آمد. آخر محمد که این کاره نیست. برادرهایش هم همین طور. تازه می دانی چند سال طول می کشد تا روزنامه شان معروف شود و مشتری پیدا کند؟ ولی فکر می کنم تنها راهش همین است. 

/ 18 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجید

سلام دوستان شما را ارجا می دم به حرفهای روز اول فروردین آقای خامنه ای: ایشان می گفتند ایشان با خود محمد کاری ندارند چون همون موقع جاهلیت هم کافران محمد را به راستگویی و پاکدامنی و صداقت می خواندند. و او را امین می دانستند. مشکل ایشان با نوریه که محمد در جهان روشن کرده. مثل خفاش که نور چشمش رو می زنه از این نور فرارین. خداوند خانه خودش را از اصحاب فیل حفظ کرد مطمئنن نور خودش را هم تا ابد حفظ می کنه. محمد خیر و رحمت برای جهان است... احمد خیلی باحالی ![تایید]

الهام

Valla Chi begam Ahmad jaan natije giri bi manteghi bood, man fekr mikonam yek rooznamenegar bayad bedoone vazifash chiye ! har chi hast residegi be masaeye shakhsi nist!!!!!!!!

نیلی

سال نو شما نیز مبارک.

علی حیدری

اولتیماتوم بورن فیلم بدی نیست. مخصوصا در ژانر فیلمهای جاسوسی. تدوین فیلم هم که می دانی اسکار 2007 را دارد. ولی راستش ارزش دو بار دیدن را در چنین مدت کوتاهی ندارد. وقتی جایی مهمانی باید به میانگین سلیقه دیگران احترام بگذاری.

عاطفه

به نظر من بهتر است این آقا محمد دوست شما اول یک شیشه بخرد ببرد برای آقای خیری و با یک لبخند به او هدیه بدهد و بعد اگر کسی کمکش کرد روزنامه ای بزند برای بعدها تا بتواند در اینده هر چند شاید که نه حتما" بی فایده از خودش و دیگرانی که مظلوم واقع شده اند دفاع کند... مبارزه من تنها با تاریکی است و برای این کار شمشیر بر تاریکی نمی کشم بلکه چراغ بر می افروزم... زرتشت

رضیه

می خوایی آمار بازخوردهات بره بالا یا حالت خوب نیست؟ اگه نظرت راجع به فیلم عوض شد هنوز وقت داریا. خوب باشی.

محسن

چرا من همیشه فکر می کنم برات کامنت گذاشتم ولی وقتی میام چیزی نیست؟

الهام

Wo seid ihr ?

حامد

نظر من در این باره کمی آنارشیستی است که کمی هم به نسل کشی می ماند.به هر حاا ممکن است ابرازش نکنم.