به علی حیدری

شما که غریبه نیستید پدربزرگ برای من قطعه سنگ خاموشی است میان دیگر سنگ های سرد و خاموش گورستانی قدیمی در شهری دور. عکسهایش را در آلبوم پدرم دیده ام، یکی دو عکس سیاه و سفید بیشتر نیست که آن هم با آن دوربین های قدیمی چیز زیادی را نشان نمی دهد. دیوان حافظش به من رسید. آن قدر قدیمی است که به هر صفحه اش که دست می زنم کاغذها وا می روند، از خیر صحافی کردن دوباره اش گذشتم. نام پدرش را از روی سنگ قبر قدیمی به زحمت خواندم تا لااقل اسم اجدادم را بدانم. سال تولدش مشخص نیست ولی تاریخ وفات ۱۳۵۰ است. من نه سال دیر رسیدم.

/ 10 نظر / 4 بازدید
آلما

آخ ببخشید این کیبوردم خرابه اون اولی خالی اومد... یعنی شما متولد 59 هستید؟؟؟ چه بد که پدر بزرگتون رو ندیدید... امیدوارم خودتون پدربزرگ بشید [نیشخند][ماچ][گل]

علی حیدری

راستش همیشه آرزوی داشتن پدربزرگی را داشتم که روی پاهاش بنشینم و به داستانی که برایم می خواند گوش کنم. من هم دیر رسیدم، ولی فقط چند ماه و اسم پدربزرگ را برایم انتخاب کردند. پدربزرگ برایم مردی است که از توی قاب عکس روی طاقچه لبخند می زند و لپهایش همیشه رنگی است و لبخندش هیچوقت تمام نمی شود. پدربزرگ مردی است دوست داشتنی و مهربان که توی خاطرات فامیل تا همیشه جاری است. و ممنون برای همه چیز.

رضیه

واه واه چه پدر بزرگ کلیشه ای داره این علی. من با این که یکیشونو دیده بودم مطمئنم اسکیت پاش می کرده جوونیاش و به ابروش هم پی یرسینگ داشته و هیچ هم حوصله زق و زوق بچه نداشته واسه همین اصلا زن نگرفته و همه اش خانوم بازی کرده تازه با لوله های بسته. بچه دار هم نشده بوده اصلا. آخر سر هم قبل از این که رمان دلبرکان رو بنویسه در قطب شمال از هلی کوپتری می افتد پایین. صفحه علی حیدری باز نشد ببینم چی نوشته. پس کامنت نمی ذارم. تا بعد.

رضیه

اینم واسه تو که شیمبورسکا رو خیلی دوس داری از مرتضی احمدی هم بیشتر: sibegazzade.com/main/?p=200 صفاتو.

رضیه

و ممنون برای همه چیز![سوال]

بهنام

آقا مشکل نمیدونم چیه اما تو ویندوز هوم پیجت نمیاد... اما تو اوبونتو میاد. به هر حال ممنون واسه لینک.

حامد

آدم وقتی به پدربزرگ های مرده اش فکر می کند غمگین می شود من هم این حال را دارم اما وقتی او به ما فکر می کند چه حالی پیدا می کند؟اصلن به ما فکر هم می کند؟

رضیه

من که پدربزرگ خودمو گفتم. تازه به هیچ چیز این علی حیدری هم حسودیم نمیشه (با اون پدر بزرگش واه واه!) فقط ممنونش را نفهمیده بودم. تازه خودم یک ماه دیگه هم میرم شایان هم پدربزرگ پیدا می کنم هم تیم تحقیقاتی راه می اندازم هم تو سمینار سخنرانی می کنم هم همه چی[زبان] تازه اجدادم هم به من افتخار می کنن تازه رای هم دادم

رضیه

[نیشخند] آشتی آشتی تا روز بهشتی