پراکنده
۱) عمو جواد در وبلاگش لینکی گذاشته بود که توصیه می کنم ببینید. چند دقیقه اول برنامه شب شیشه ای است آن شبی که حاتمی کیا مهمانش بود.
۲) بالاخره حامد هم من را دعوت کرد تا از کتاب های نیمه کاره رها کرده ام بنویسم. لینک ها را یکی یکی دنبال کردم ببینم این بازی از کجا شروع می شود که وسط کار رشته را گم کردم و به جایی نرسیدم ولی به هر حال معمولا یا کتابی را شروع به خواندن نمی کنم یا به هر زحمتی هست تا آخرش می روم بجز چند استثنایی:
- این اواخر کارهای هدایت را دنبال می کردم. کاروان اسلامش را واقعا جد و جهدی به کار بردم تا تمام شد. از آن کتاب هایی بود که از سر لجبازی می خواستم حتما تا آخرش را بخوانم. ولی توپ مرواری هنوز نیمه کاره مانده. اصلا نفهمیدم به کجا می خواهد برسد.
- این آیات شی طانی هم فکر می کنم اگر این قدر جنجالی نشده بود هیچ کس نمی شناختش. به نظرم نه سبک روایی جالبی دارد نه ... اصلا ولش کن.
- یک وقتی سعی کردم هر شب چند غزلی از حافظ بخوانم که نیمه کاره رها شد. دیوان شمس هم همین بلا سرش آمد. اصولا دیگر حوصله شعر خواندن ندارم.

- فعلا دیگر یادم نمی آید.

۳) جواد؛ مسعود؛ بهنام؛شهریار و بقیه این هم بهانه ای برای شما تا وبلاگتان را آپدیت کنید. بنویسید از آن کتاب هایی که نخوانده اید. 
۴) یک پست قدیمی را می خواهم دوباره اینجا بیاورم. البته اندکی جرح و تعدیلش کردم. پست اصلی را ششم مرداد هشتاد و چهار نوشته بودم. 

داخلی- روز "من" پشت کامپیوتر نشسته. یک سی دی را درون درایو می گذارد. پیغامی با این مضمون که برنامه اکنون شروع به نصب می کند ظاهر می شود.

قطع به .....

داخلی- شب "من" دراز کشیده و "دیگری" نشسته.

من: حالم بده.

دیگری: یعنی چه جوریه؟

- احساس تهوع دارم.

- می خوای یه قرص بهت بدم.

- نه.

- پس بذار بالا بیاری شاید بهتر بشی.

- نه اصلا اون طوری نیست.

- پس چه طوریه؟

- یه احساس تهوع توی وجودمه. از اون حس های تهوعی که ممکنه از توی دست آدم شروع بشه و به نوک انگشتاش برسه اون وقت سنگ ریزه ای رو که توی دستته بالا میاری و از دستت جدا میشه و میفته رو زمین.

- تهوع توی وجود؟ منظورت از وجود چیه؟

فکر کنم همون روحم باشه. چون می دونم مربوط به بدنم نیست.

- حالا چی رو می خوای بالا بیاری؟

- تنفری رو که نصف وجودم رو گرفته. چون از من نیست. یه چیزی جدا از منه. فکر کنم وجودم می خواد اونو بندازه بیرون چون توی وجودم غریبه ست.

- بقیه وجودت رو چی گرفته؟

- ....

- با نصفه متنفر می خوای چه کار کنی؟

- نمی تونم تا ابد باهاش زندگی کنم. باید بالا بیارمش.

قطع به ....پیغام بعدی مربوط به حق کپی برنامه و مسائل قانونی است. در صورتی که Agree رو نزند نمی تواند جلوتر برود. "من" این را می داند ولی حوصله خواندن آن اراجیف را ندارد.

قطع به .... 

- ببین تو از تهوع حرف می زنی که مربوط به بدنه. و میگی که نصف روحت رو می خوای بیرون کنی. نمی ترسی وقتی که می خوای استفراغ کنی بدنت بخواد همه روحت رو بالا بیاره؟

- ....- چت شد؟

- من  Agree رو زدم. بدون اینکه توافق نامه رو خونده باشم.

فید.

راهنمایی کنید با این تنفر چه کنم؟

/ 8 نظر / 4 بازدید
مست راستین

اول اینکه حاجی آقای اصفهانی صادق رو حتما بخون که پشیمون نمیشی. تولدی دیگر شجاع الدین شفا و مزرعه حیوانات جورج ارویل روهم بهت پیشنهاد می کنم یه نگاه بندازی. اما در مورد قسمت آخر پستت: دمی ز چاک قفس در جهان نظر کردم دلم گرفت و دگر سر به زیر پر کردم Keep Going

بهنام

مهمترین کتاب نصفه خونده ام کتاب زندگیمه نمیخوام چیزیش رو هم بالا بیارم.. در عین حالی که ممنونم ازت که دعوت کردی ولی اصولاَ علاقه ای به انجام کارهایی که توش همه ش از خودم بپرسم "خوب که چی؟" ندارم. راستش اونقدره دیگران از این کارایی که این سوال رو برام پیش میارن انجام میدن که بسه واسم! راستی سر نمیزنی دیگه بهونه نیار که آپ نمیکنی و این حرفا! آی چه حالی میده اینجا میشه به جونت قر زد!

حامد

هرکسی راه خودش رو داره.آدم که نمی تونه با خودش گلاویز بشه.نه این که نمی تونه کار خوش عاقبتی نیست این کار.

رضیه

مرسی خلاقیت![دست] کاش این ایده رو داستانی تر می کردی. بهش فضا می دادی و آدمهارو بیشتر شخصیت بردازی می کردی. خوشمان آمد. (فقط جریان وب کتاب آخر و نمی فهمم! )

رضیه

آره کلاس برنده مال اریش کستنر. یادمه از غرفه کانون برورشی ژارک ملت بغل همون قطاره خریده بودمش. خیلی از کتابامو از اونجا خریدم. بچه یکی یک دونه بی همبازی کتابخون در میاد دیکه. حالام سرم تو نوشتنه و دختر 5 ساله ام که کاراشو از دست من رج می زنه هم دائم ادای کتاب خوندن و نوشتن در میاره... خشم و هیاهو رو با همون ترجمه صالح حسینی ده سالی میشه به خاطر اسم ویراستارش (هوشنک کلشیری) خریدم اما هر بار یه چیزی شد نخوندم. کتابخونیا! ای ول. نکفتی اون کتاب آخر چه صیغه ایه.

علی حیدری

می خواستم چیزی بنویسم ولی وقتی انرژی رضیه را در کامنت گذاشتن دیدم خجالت کشیدم. من می خواهم کامنتی بنویسم که ارزش این پست خوب تو را داشته باشد.پس فعلا سکوت.

پروانه

استفراغ تنفر هم همون استفراغ هدایت تو همون توپ مرواری که لازم نیست حتما به جای خاصی برسه. دل آدم که خنک می شه. چی گفتم؟ اثر هنری بالا بیار.

پروانه

ادتان می نماییم. agree را می خواهید بزنید می خواهید نه.