26,03,1995

"ندای وطنم را می شنوم که مرا صدا می زند ولی من می خواهم با تو بمانم. در این بازی یکی از ما بازنده است و من طرف خودم را می گیرم. قبل از اینکه موقعیت از دست برود می خواهم بدانم که آیا تا روزی که مرزها از بین بروند منتظرم خواهی ماند؟*"

با کریس دبرگ که دست می دهم می گویم "Here, there IS no borderline anymore" لبخند می زند و با موسیقی آهنگش زمزمه می کند "No borderliiiiiiiine"

امروز دقیقا پانزده سال است که قرارداد شنگن اجرایی شده. بارها از مرزهایی که دیگر نیستند عبور کرده ام و از یک حق انسانی که مدت ها فقط جمله ای بود روی یک کاغذ بهره برده ام. بار اول که از مرز ناموجود بین آلمان و لوکزامبورگ عبور کردم با کنجکاوی دنبال نشانه ای از ورود به یک کشور تازه می گشتم و پیدا نمی کردم. هفته آینده که به فرانسه خواهم رفت ولی دیگر دنبال مرز نمی گردم چون می دانم که مرزی وجود ندارد.

* آهنگ No borderline، کریس دبرگ

پ.ن. هفت سین ما را دیدید؟

/ 17 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آلما

سال نو مبارک باشه دوست خوبم... عکسات خیلی قشنگ بود... [ماچ]

علی حیدری

نمی دانم اشکال کجاست اما فتوبلاگ برای من فیلتر است. هر کار می کنم می خورم به در بسته. فیلتر شکنم هم که خدا برکتش بدهد. آنوقت ما از مرز حزف می زنیم. این هم مرز مجازی بین من و کسانی که می توانند عکس ها را ببینند. با این امتیازی که رضیه داده و تعریف آلما کلی دلم خواست. ولی خب همین است دیگر.

اتاق ریاضی

سلام عید شما مبارک ما هم به یادتان هستیم .اما بدان که سایه ات حسابی سنگین شده

اتاق ریاضی

در روزهاي آخر اسفند، كوچ بنفشه هاي مهاجر، زيباست. در نيمروز روشن اسفند، وقتي بنفشه ها را از سايه هاي سرد، در اطلس شميم بهاران، با خاك و ريشه - ميهن سيّارشان - در جعبه هاي كوچك چوبي، در گوشه ي خيابان، مي آورند: جوي هزار زمزمه در من، مي جوشد: اي كاش... اي كاش آدمي وطنش را مثل بنفشه ها (در جعبه هاي خاك) يك روز مي توانست، همراه خويشتن ببرد هر كجا كه خواست. در روشناي باران، در آفتاب پاك.

نیلوفر

"با استناد به قانون جرايم رايانه اي دسترسي به تارنماي فراخوانده شده امكان پذير نمي باشد." اول از همه این که این بالا نوشته ام و وقتی "قاب " را باز می کنم اول صفحه نشان داده می شود یعنی چه ؟ [تعجب]

نیلوفر

با علی حیدری موافقم . همانها را می خواستم بنویسم که نوشته است . وای که چقدر تاسف برانگیز است این ....

حسین

سلام دوباره عیدت مبارک. خوش بگذره فرانسه رفتی اونجا یاده ما باش. به این رفیق مام سر می زنی اونجا؟ دیدیش سلام برسون.

سارا

hc hین که بدون مرز حرکت کنم و مرزهای ذهنی رو بشکنم خوشحالم ولی هیچ وقت نمی تونم مرزهای مکانی روب شکنم واقعا" میشه دیگه مرزی نباشه ؟

گلسا

حتی اگر دیگه هیچ خطی هم روی نقشه ی جهان نباشه, هنوز دنیای ما آدما پر از مرزه. هفت سین بسیار قشنگی بود. من که نفهمیدم کی سال تحویل شد. یعنی نذاشتن که بفهمم...