مثلا ١۴٠٠

چند سال که گذشت یک روز که در خانه تنها هستم و تلویزیون و رادیو و اینها که مزاحم نباشند، فنجان قهوه را می گذارم روی میز و فرو می روم توی مبل و تا وقتی که قهوه به اندازه ای سرد شود که دهان را نسوزاند به آن روز فکر می کنم که آن موقع مدت ها است از آن گذشته. روزهای اول بهار بود و هوا کم کمک گرم می شد. یکی از اولین روزهایی که خورشید بالاخره تمام آسمان را از ابرها پس گرفته بود بعد از نهار با بچه های آزمایشگاه رفته بودیم روی پشت بام ساختمان محل کارمان، همان جا که همیشه قرق سیگاری ها بود ولی آن موقع از خوش شانسی ما آن دور و برها نبودند. صندلی ها را گذاشته بودیم رو به خورشید و نشسته بودیم و با چشم های نیم بسته از زور آفتاب بستنی های چوبی را که زیر آفتاب وا می رفتند لیس می زدیم.

بعد لبخندی می زنم و  فنجان قهوه را که مدت هاست یخ کرده بر می دارم و می روم یکی تازه بریزم.

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضیه

خیلی خوب بود. عاشق این نوع خیال تو خیالی هستم که شاید هیچ وقت اتفاق هم نیفتد. مثلا شاید سال 1400 اصلا هم یاد این روز نیفتی. و به جاش حالا امروز را در آینده خیال می پردازی. عاشق این آینده در گذشته/حال ام!

رضیه

نوستالژی دو نوع است: یکی این که افسوس گذشته ای را بخوری که دیگر بر نمی گردد و هی بگویی آن قدیما بهتر بود. یکی هم این که شیفته حالا شوی و هی بگویی کاش آن قدیم ها هم این چیزها را داشتیم و اوضاعمان بهتر بود... مال تو از کدام نوعش است؟

علی حیدری

لحظه را خوب ساخته ای و ما می توانیم از پشت کلمات ببینیمش. و اینکه لحظه دوست داشتنی است.

آذر

کدوم خیال رو بیشتر دوست داری؟ خیال سال 1400 رو یا خیال بهار همین سال رو؟ تنهایی لذت بخشی که دیگه نیازی نیست منتظر بمونی تا یه فرصت مناسب دست بده و چند نفر متفق القول به هم برسند و برند بستنی اش رو تهیه بکنن و بعد هم برند روی پشت بوم و از لیس زدن به یه بستنی وارفته به اندازه یه دنیا لذت ببرند. ولی باید این بستنی های وارفته از آفتاب هاری باشند که یه روزی به یادشون از قهوه ی از دهن افتاده ات لذت ببری. شیر؟ شکر؟ (دیگه لازم نیست)

نيلوفر

[خنده] اينجوري كه گفتي ياد دختر عمه ام افتاده ام . حالا تو خدا را شكر كن كسي هست قورمه سبزي برات بپزد . اوي طفلكي كه هر وقت از آن سر ِ دنيا تماس ميگيرد حرفش فقط توي قورمه سبزي خلاصه ميشود و بس ، بدبختي اينجاست كه خودش هم قورمه سبزي پز نيست ، مامانه هر وقت برود بسته بسته سبزي ‌ِسرخ كرده ميبرد براش ، آخرش دوباره ميگويد : كي ميشود يك قورمه حسابي بخورم ؟