قضیه "تا مرد سخن نگفته باشد"

قضاوتی در کار نیست. فقط چند روز پیش نامه ای را می خواندم که یک کارگردان نام دار ایرانی در مورد دوست یا نامزدش نوشته بود. خوب حق این است که نویسنده نامه برای نوشتن آن اوج هنر نوشتنش را به کار برده باشد. ناخواسته یاد نامه ای افتادم که کارگردان معروف دیگری چند سال پیش قبل از دور دوم انتخابات قبلی نوشته بود. نامه ها را به ترتیب اینجا و اینجا ببینید و البته توجه داشته باشید که یک کارگردان خوب لزوما نباید نویسنده خوبی هم باشد ولی از قدیم گفته اند که تا مرد سخن نگفته باشد...

/ 7 نظر / 4 بازدید
کورش-وفادار دلشکسته ی مرده

سلام ...يه سرپيش من بيا..پشيمون نميشي! اين صرفاً يک دعوته از شما برای ديدن وبلاگم اميدوارم ناراحت نشده باشيد..

ازهار

واقعا تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد. [گل][گل][گل]

شاپکده

100 فیلم جدید سال 2008 و 2009 به همراه زیرنویس فارسی با کیفیتی بالا و بدون هیچ دخل و تصرفی !!! در سبک های : اکشن ، درام ، عاشقانه ، کمدی ، تخیلی و ..... برای کسب اطلاعات بیشتر به ادرس http://www.shopkadeh.com/?cat=62 مراجعه کنید. موفق باشید.

حامد اسماعیلیون

نامه‌ى کیارستمی صادقانه نیست.من هنوز یادم هست چه فضای سنگینی در آن یک هفته برقرار بود. باید به بهمن قبادی هم که می دانم کتابخوان خوبی نیست بگویم همه‌ی ما که راست راست توی خیابان داریم راه می‌رویم از عوامل استکبار هستیم! تو هم بالاخره به آمریکای‌ات خواهی رسید. روزگار غریبی‌ست برادر..

نیلوفر

روزگار هفت رنگیست ... همین فقط ....

afshan

كيارستمي اگر اين حرفها را به شيواترين شكل ممكن هم نوشته بود براي من ذره اي فرق نميكرد.در مورد قبادي،فكرميكنم بهتر بود ساكت ميماند چون ممكن است فردا اتهام داشتن روابط ...هم به اتهامات ركسانا اضافه شود!از اَنها كه "حافظ" كيارستمي را جدي گرفته اند نظر شان را در مورد اين نامه بپرسيد.

آلما

نامه کیارستمی به نظرم پر از ریا اومد... نمی دونم... در مورد بهمن قبادی هم نمیتونم زیاد نظر بدم... به نظر میاد موقع نوشتن نامه اصلا توی شرایط روحی خوبی نبوده... به قول خودت مقایسه نکنیم...