به مناسبت نمایشگاه کتاب

مدت ها است که اگر کتاب خاصی مد نظرم باشد اینترنتی سفارش می دهم که مستقیم به دستم می رسد. به کتاب فروشی ها هم البته سر می زنم ولی نه برای خریدن یک کتاب خاص، فقط برای دیدن کتاب های جدید یا برای خرید الا (الله؟) بختکی. چند وقت پیش کتابی را از طریق یکی از همین سایت های اینترنتی سفارش دادم، وقتی به دستم رسید، دیدم که ویرایش چند سال قبل را برایم فرستاده اند در حالی که می دانستم ویرایش جدید کتاب منتشر شده. برایشان پیغام فرستادم که من ویرایش جدید را می خواهم نه این کتاب کهنه را. جواب دادند که تقصیر از ما نیست، اشکال کار اینجاست که ناشر ویرایش جدید را با همان شابک قبلی به بازار داده. به هر حال معذرت خواستند و پول کتاب را پس دادند، راستش هزینه پست را هم پس دادند. گفتند کتاب را هم می توانم نگه دارم.

پ.ن. نمایشگاه کتاب هم همانی بود که در محل نمایشگاه های بین المللی برگزار می شد. فقط یک سال نمایشگاه کتاب در مصلا را رفتم، یک ساعت بیشتر دوام نیاوردم، دنبال کتاب خودم می گشتم که پیدا هم نکردم.

/ 8 نظر / 13 بازدید
حامد

مگر برگشتی؟ همان الا درست بود. نمایشگاه کتاب هر سال دیدنی تر می شود. غرفه های توسری خورده در محیطی نمور و کسل کننده...

گلسا

نمایشگاه کتاب هم به نوبه ی خودش برای من خاطراتی فراموش نشدنی درست کرده است. با خواندن این نوشته به یادشان افتادم. داستان پس دادن پول و بخشیدن کتاب هم بسیار تاثیر گذار بود. حسی شبیه داستان های هندی به من داد...

آناهیتا

من در این زمینه به اندازه یک مادربزرگ سنتی عمل می کنم . کتاب فقط از روی قفسه ... کتاب خودت؟؟!

آناهیتا

یکبار نمایشگاه تهران عکسی گرفتم با عنوان "سیب زمینی خورها" میدان اصلی پر از جمعیتی بود که با دستهای چرپ و با ولع تمام سیب زمینی سرخ کرده با کچاپ می خوردند .

ازهار

به هر حال من هیچ وقت نمی تونم از لذت گردش تو قسمت خارجی نمایشگاه بگذرم.[گل]

آلما

خیلی وقته که نمایشگاه کتاب نمیرم...

نیلوفر

نمایشگاه کتاب هم همان نمایشگاه قدیم .... خیلی وقته نیستی طرفهای ما هاااااااااااااااااااااااا

رضیه

تمدن چیز خوبیست