داد و بیداد از این روزگار

سال ها است دلش که می گیرد آهنگی در مایه های دشتی یا نوا می گذارد، بعد می رود چند تا پیاز گنده می آورد و پوست می کند و خرد می کند به بهانه اینکه فریزشان می کند و بعدا که وقت ندارد می ریزدشان توی غذا. آن وقت نگاه که می کنی نمی دانی این اشک ها که راه افتاده اند از چشم سوزان اند یا از دل سوخته.

می گفت دیشب طبق معمول بساط دشتی اش را علم کرده بوده و ده تا پیاز درشت هم پوست کنده و آماده کرده بوده ولی چاقو را که توی دل اولین پیاز فرو کرده و فشار داده تیغه چاقو شکسته. آن وقت مانده بوده رسوا. دیگر خیلی سال هم از آن موقع گذشته که بتواند اشک هایش را گردن انگشت بریده اش بیندازد. 

/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آلما

این روزها من که نیازی به پیاز ندارم...

افرا و پاییز

داستان طرقه خیلی زیبا بود هرچند که من هنوز نمی تونم بفهمم چرا باید برای وصال عشق فنا شد!!! بد به حال کسی که حتی با پیاز هم اشکش در نمی آد!!

وبسايت تبليغات وبلاگي

دوست عزيز سلام، از مطلب خيلي خوبت ممنون، وبلاگ خيلي خوبي داري. من مدير وبسايت تبليغات وبلاگي هستم، اگر مايلي با ما تبادل لينك انجام بدهي مي‌تواني ما را با نام تبليغات وبلاگي و آدرس http://weblogyads.ir در وبلاگ خوبت لينك كني، سپس از طريق سيستم خودكار تبادل لينك تبليغات وبلاگي، لينك وبلاگت را در لينكستان سايت تبليغات وبلاگي درج كني. در همان لحظه سيستم، لينك وبلاگت را در لينكستان تبليغات وبلاگي، به تو نشان خواهد داد. (البته به شرط يافتن لينك وبسايت تبليغات وبلاگي در وبلاگت.) >>>>>> آدرس سيستم خودكار تبادل لینك تبليغات وبلاگي: http://weblogyads.ir/linking-form.html با تشكر محمد حسين سعادت فر مدير تبليغات وبلاگي معناي واقعي تبادل لينك را با ما تجربه كنيد....

مردآرام

سلام ((همان بهتر که تمام کرکره های زندگی بسته باشد و حتی روزنه ای رو به دنیای بیرون نباشد.چه دنیای اسرار آمیزی است.عشق در درون وجود ماست نه در معشوق.اما آگاهی به این واقعیت از درد و رنج دلباخته نمی کاهد. مثل ساعتی دیواری که روزها برایش یکسان است,در بی زمانی مبهمی به سر می برم.کودکی و سرگردانی,جوانی و نیمه بیداری و بیهودگی و پیری...تنها دستاورد های من از گذشت زمان و زندگی یکباره ام است که به چرخش سالها و سر زمینها و سرگیجه ای همیشگی منجر شده است.تنهایی ناشناخته ام آنقدر زیاد است که همگان ؛ جز نامم هیچ چیز از من نمی دانند.و فراموشی به بی رحمانه ترین شکل بر من غلبه کرده است. )) این را باید پذیرفت که انزوا روح را می کشد. اما تنهایی یعنی چه؟ ((کیست که بتواند آتش بر کف دست نهد و با یاد کوه های پر برف قفقاز عمری را سپری کند؟)) وقتی همه اینها سوال ها جمع می شوند و جوابی جز :«هیچ کس» برایش پیدا می کنی،یک جایی ته دلت می لرزد و شاید از انسان بودن پشیمان شوی. پس بیا! گمان می کنم نویسنده دوست دارد و لایق آن است که داستانش را بخوانند. پس بیا و داستانی بخوان. داستانی که از جنس من و تو است... منتظرتان هست

رضیه

احمدجان خبر داری نمایشگاه کتاب فرانکفورت دقیقا از کی تا کی است؟

رضیه

اگه برنامه عوض شد میگم.[چشمک]

سارا

نمي دونم چرا ياد نمي گيريم راحت گريه كنيم همش بهانه ميخوايم خسته شدم [کلافه]