Home sweet home

اون اوایل که اومده بودم اینجا یه دفعه یه شعار تبلیغاتی یه فروشگاه زنجیره ای بزرگ به اسم IKEA  رو دیدم که وسایل خونه و مبلمان داره. راستش خیلی تاثیرگزار بود نمی دونم ترجمه فارسی اش چه قدر تاثیرگزاره. Zuhause, kein Platz auf der Welt ist wichtiger خونه، هیچ جا توی دنیا از اون مهم تر نیست.

این اواخر به بهانه کریسمس و سال نو خونه های زیادی رو دیدم. خونه هایی که با سلیقه و آداب و رسوم آلمانی، ایرانی، ترکی، فیلیپینی، هندی و ...تزیین شده بودند. خونه های مرتب و نا مرتب، تمیز و به هم ریخته، ساده و شلوغ پلوغ، کوچیک و بزرگ.  انصافا نمی تونم بگم خونه ما از خیلی هاشون قشنگ تر، مرتب تر و دل باز تره.خونه ما توی طبقه دوم یه ساختمون دو طبقه است که می شه گفت تقریبا قدیمیه. از در که وارد می شی داخل یه فضای یک در دو متری هستی که کاربری راهرو رو داره. هر کدوم از اضلاع یک متری در ورودی به یه اتاق هستن. در ورودی خونه توی یکی از اضلاع دو متری قرار داره و رو به روش هم یه در به آشپزخونه باز می شه. برای رسیدن به سرویس بهداشتی هم باید از آشپزخونه رد بشی. تازه فهمیدم که یکی از اتاق های خونه رو به هیچ وجه استفاده نمی کنیم. بیشتر شبیه یه انباری خالیه تا یه اتاق. عملا همه وقتمون توی آشپزخونه و اتاق خواب می گذره. اگه قراره سه سال توی این خونه زندگی کنیم باید یه اصلاحات اساسی توش انجام بدم.

پ. ن. توی این پست چی می خواستم بنویسم، چی شد! چیزایی رو که تو ذهنم بود ننوشتم و بجز پاراگراف اول چیزایی رو نوشتم که نمی خواستم بنویسم. بعضی وقتا فکر می کنم دیگه کلمات هم فرمان بردار نیستن. نمی دونم چرا پابلیشش می کنم.

/ 0 نظر / 4 بازدید