نوشتن، با نوشتن آغاز نمی شود

یک دوره نویسندگی رفته بودم. نه از آن نویسندگی هایی که شما بلدید. دوره اینکه چگونه نویسنده علمی بهتری باشیم. تمرین های جالبی داشت. آخر دوره که ازمان بازخورد خواستند من گفتم که اولین چیزی که یاد گرفتم این بود که فرآیند نوشتن با نوشتن شروع نمی شود.

پ.ن. چیزهای زیادی باید این روزها بنویسم ولی حس نوشتن نیست.  

/ 12 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضیه

چی بکم والله. الان میرم یک پاراکراف از رمان تمام نشده امو میذارم رو صفحه ام. دلم یک فراموشخانه میخواد( خاموش کردن تلفنامم کمکی نمی کنه). دیروز با دوستی که از آلمان اومده رفتم کافه نادری در واقع رستورانش، غذا خوردیم. قبلش رفتیم هتل نادری فوضولی. بدجوری هوس کردم یک 5شنبه جمعه ای اونجا اتاق اجاره کنم و فقط بنویسم. نوشتن با من آغاز میشه! پررویی رو حال می کنی؟

بهنام

آقا شما ساعتتون چنده اونوقت؟ منظورم تایم زونتونه دادا!

علی حیدری

حتما همینه که گفتی چون نوشتن با رضیه آغاز می شود(رجوع به چند کامنت پایین تر) همه چیز تغییر کرده. حالا دی وی دی های جدید و قدیمی با سرعت باد می رسند و انگار هر چه سریعتر نگاه می کنی، سرعت آمدنشان بیشتر می شود. یاد آن روزها می افتم که آقای فیلمی مان با چمدان پر از وی اچ اس اش می آمد و آنها را روی میز ناهارخوری پهن می کرد، حالم یک جوری می شود. راستش نمی دانم چه جوری.

نیلوفر

چه جمله اي ! نوشتن با نوشتن آغاز نميشود . دقيقا فكر كنم بيشتر ِ وقتها با فكر كردن شروع بشه ، با يادآوري يه خاطره ي گنگ هم حتي . بعضي وقتها هم با جرقه ي ِ كوچيك ِ يك جفت چشم . اما يه چيزو كاملا مطمئنم و اونم اينكه نوشتن هميشه ي خدا با حواس ِ پنجگانه شروع ميشه ( دليل داره ها )

hamed

فکر کنم مهم ترین نکته ی نوشتن همین بوده.البته اگر از مانیفست رضیه بگذریم...

agha leila

khobe ke gofti nevisandegi elmi,,, bayad jlaleb bashe chenin dorehi,,,slidi chizi dari

آلما

بنویس حتی اگه حوصله نداری... راستی خیلی از ایمیلی که برام فرستادی خوشحال شدم... باور کن حتی بیشتر از اون اس ام اسی که از دوستم دریافت کرده بودم.[نیشخند] مرسی دوست خوبم[ماچ]

سارا

می دونی خوبه که حس برای نوشتن داشته باشی ولی جالبه که تا یه چیزی بهمون فشار نیاره دست به قلم نمی بریم[

رضیه

Privatsachen schreibe ich auf Deu, damit nicht alle das lesen konnen!i U R right[نیشخند]

پروانه

نمی دونم. فتوی که نیست ایشالله؟