KISS

پیش درآمد: اگر نتوانی مساله ای را به صورت ساده توضیح دهی معلوم می شود که آن را درست درک نکرده ای. آلبرت اینشتاین

مساله این است که فقط نیمی از موارد ابتلا به سرطان را می توان با استفاده از پیش زمینه وراثتی یا قرار گرفتن در معرض عوامل سرطانزا توجیه کرد. ما معتقدیم که علت بروز موارد دیگر می تواند ناهماهنگی یا عدم تعادل در تولید یا فعالیت برخی ترکیبات ضروری درون بدن باشد. به عنوان مثال آنزیمی به نام آنژیوتنسین درون بدن وجود دارد که تنظیم کننده اصلی فشار خون است. در برخی افراد مبتلا به فشار خون بالا میزان این آنزیم در خون بالا می رود. وقتی مقدار ماده ای در خون بالا رود کلیه سعی می کند مقادیر اضافی را دفع کند. بنابراین کلیه محلی است که بیشترین غلظت ماده اضافی را در آنجا می توان دید. متاسفانه افراد مبتلا به فشار خون بالا دچار نقص های کلیوی هم می شوند. نشان داده شده که شانس ابتلا به سرطان کلیه در افراد مبتلا به فشار خون بالا بیشتر از افراد گروه شاهد است. دلیل آن هم ساده است، آنزیم مفید آنژیوتنسین در غلظت های بالا باعث آسیب به ماده ژنتیک سلول های کلیوی می گردد.

Keep It Simple and Stupid این یکی از راه های ایراد یک سخنرانی موفق است. به کار بردن اصطلاخات فنی و به رخ کشیدن تسلط خود بر موضوع ممکن است یکی دو نفر را تحت تاثیر قرار دهد ولی به کار بردن KISS rule تاثیر ماندگارتر و عمومی تری دارد. باور نمی کنید امتحان کنید.

پ.ن. جایی تنها نشسته بودم، صذای چکه های آب می آمد. یاد فیلم های تارکوفسکی افتادم و عنصر آب در آنها. یاد سولاریس، ایثار، استاکر، کودکی ایوان و نوستالگیا. آه نوستالگیا نوستالگیا نوستالگیا. 

/ 10 نظر / 4 بازدید
مست راستین

این پستت رومن کاملا درک میکنم برادر. در ضمن برادر ماندگاری همیشه هم خوب نیستا وجاهائی که بد میشه واقعا بد میشه.

آلما

یک بار هم من خواب بودم... دیدم صدای طبل میاد... گفتم وای یعنی چی؟ جنگ شروع شده؟ کی داره طبل میزنه؟ ما که توی خونه طبل نداریم؟ یعنی از بیرونه؟ به زور بیدار شدم و دیدم صدای چکیدن آب توی وان حمومه...

سارا

نمنه بالام[قهر] من دا بیلمیرم[نیشخند]

علی حیدری

یک پیش درآمد عالی با توضیحی عالی تر و یک پ.ن ... چه عالی که این همه فیلم های تارکوفسکی را دیده ای.

agha leila

chashm,emtehan mikonim...

مسعود

بستگی به هدفت داره. Keep It Simple and Stupid خیلی خوبه، به شرطی که بعضی وقتا خودت رو Simple and Stupid فرض نکنن. [چشمک]

رضیه

[چشمک]

شهریار

خب راست می گی ما که نفهمیدیم چی شد!!!

پروانه

همینه. ساده. ولی نه ریز شده و کنده شده از کل. مثلا همین نشان دادن ارتباط فشار خون و سرطان کلیه. و باز هم البته نه قطعی و حکمی. اصلا معلومه من چی میگم؟