از لا به لای نامه های رسیده

"سلام، خوبی؟ الآن اهوازم، خوابگاه [کس دیگری].هنوز نیامده دلم برای [فضای] تهران تنگ شده و بدجور احساس غربت دارم. بخصوص که بعد از آن همه اتفاق و چیزهایی که دیده ام و این خبر آخر تایید شورای نگهبان، آمده ام توی اتاقی که روی یخچالش عکس کسی را زده اند که به نظر ما [...]. اتاقی که جمعا توی گوشی هایشان یک مشت اس ام اس دروغی هست و روی زبانشان کلمه دکتر! با افتخار می آید و وقت حرف زدن با همان تحقیر معروفشان می گویند "پس فلانی از طرفدارای چیزه! اسمش هم یادم رفته!" خلاصه که دلم گرفته. هنوز نگاه ندا، جیغ بچه های دانشگاه اصفهان، اتاق سوخته بچه های [دانشگاه] تهران، توی ذهنم است. هنوز تصویر حمله با باتوم و گاز و فرارهای هر روزمان [یادم نرفته است]. هنوز وقتی کسی را در خیابان با لباس نظامی می بینم وحشت می کنم. هنوز .... هنوز برای خیلی ها جایی دورتر از نوک دماغشان نیست.

نمی دانم الآن احساس غربت کدام مان بیشتر است، تو در کشوری دیگر، با آدم های دیگر و زبان دیگر یا من در کشور خودم و در میان آدم هایی که مثل هم حرف می زنیم و در خانه با خانواده خودم؟

شب بخیر"

/ 18 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضیه

بازی بازی تا روز قیامت

اناهیتا

حالا جدا کدام سخت تر است ؟ من که فکر می کنم همزبانی که نمی فهمد فرساینده تر است از دگرزبانی که نمی فهمد . و اینکه نمی دانم این توده جیغها و فریادها و انفجارها و نا مردمیها و....که از یاد ما نمی رود , هیچ وقت هیچ کجا خواهند گذاشت خودمان باشیم در تمامیتمان و تمامیت زندگی .

سانتا

من یه مقدار هوش پائینی دارم میشه برام بنویسید پست من چه ربطی به نظارت استصوابی داره؟ ممنونم و خوشحالم خواننده ی آگاهی مثل شما دارم

پروانه

هستند. کم هم نیستتد. و ما و آنها بلد نیستیم حتی با هم حرف برنیم. این سختش می کنه.

افشان

دردناك است.اما در مورد بخشي از توده ي روستايي و پايين شهري كه او را ميخواهند چه كسي كجا كِي و چطور بايد دست به اَگاهي دادن بزند؟

سارا

نمی دونم متولد چه سالی هستی منم دانشجوی همون سالهام که هنوز خیلی هاشون تو زندانن