قسمتی از یک نامه

سال ٢٠٠٨ فیلمی ساخته بودند به نام "In Bruges". اگر ندیده ای، ببین. من ترجمه آلمانی اش را دیدم. اسمش را هم ترجمه کرده بودند و شده بود چیزی شبیه "آدم باید یک بار قبل از مردن بروژ را ببیند." یک جای فیلم کسی می گوید که وقتی بچه بوده با پدر و مادرش برای تعطیلات به بروژ رفته که شهری است در بلژیک. می گوید که این شهر برایش مثل رویا بوده، مثل یک افسانه پریان. و اینکه خاطره بروژ هیچ وقت از ذهنش پاک نشده و آرزو دارد که قبل از مردنش یک بار دیگر بروژ را ببیند.

من همین حس را در مورد کاشان دارم. حتما یادت هست آن تنها تابلویی را که از دیوار خانه مان در کرج آویزان کرده بودم. آن عکس را خودم اطراف یکی از قریه های کاشان گرفته بودم. همان عکس، البته کوچکترش را، حالا روی میز کارم دارم.

/ 8 نظر / 4 بازدید
علی حیدری

دیدن "در بروژ" تجربه درجه یکی بود. خیلی دوست داشتنی بود. یک فیلم با نگاه دیگرگونه به ژانر. نامه تو هم حتما خواندنی است. خوش بحال آنکه برایش نوشته ای.

حامد

می خواستم بگویم در بروژ را هنوز ندیده ام فهمیدم که می توانم از علی آن را بگیرم. موافق ام. خوش به حال اش.

ازهار

همیشه ارزوها از ما خیلی دورند[گل]

نیلوفر

خب خیلی مایل گشته ایم ببینیم فیلم را . اگر گیرمان آمد البته . راستی ممنون از تبریکت .

رضیه

وااای چند تا پست جدید. پس از رفع دلتنگی و افسردگی بر می گردم...

آلما

یعنی باید هر فیلمی که اسم می برید رو علی حیدری داشته باشه؟؟؟؟؟

اناهیتا

موافقم . در سفر اخیرم به ایران رفتم یزد . آنهم به لیست کاشان اضافه شد . بخصوص آب انبار های غول آسا و زورخانه ای که بانوان را هم پذیراست . [گل]

سانتا

تازه این قسمتی از نامه بود؟ فیلم را ندیده ام اما کاشان را بارها. سرزمین مادر پدرم است. عباسیان ها! اما روستاهایش دوست داشتنی ترند! بار دوم است که امروز در وبلاگها از خاطرات کاشان میخوانم!