آلبالوها

رفته بودم خرید. از توی پارک که رد می شدم، درخت های آلبالو نظرم را جلب کردند. آلبالوهای درشت و رسیده از بالای درخت، حتی روی همین شاخه های پایینی چشمک می زدند. نمی دانم چه باعث شد که دستم برای چیدنشان دراز نشود.

یک روز در آن پیاده روی هایی که آن موقع بیشتر وقت برایشان بود، در یک خیابان پرت و خلوت چند درخت آلبالو نظرم را جلب کردند. آلبالوهای درشت و رسیده از بالای درخت حتی روی آن شاخه های پایینی چشمک می زدند. کمی مردد شدم. برگشتم مجتمع و یک راست رفتم در اتاق پارتو، همین پسر هندی که هم ورودی مان است. می دانستم که یک چراغ دستی دارد. جریان را برایش گفتم و قرار گذاشتیم هوا که تاریک شد برای عملیات برویم. کمی از من جوان تر است و هنوز این ایده های کودکانه به وجدش می آورد. نمی دانم بنده خدا کجا بزرگ شده که بالا رفتن از درخت را بلد نبود. یک بار سعی کرد ولی نزدیک بود کار دست خودش بدهد. این شد که من بالا می رفتم و او با کیسه پایین درخت منتظر می شد و با چراغش نور روی شاخه ها می انداخت. چند هفته ای آلبالویمان به راه بود تا اینکه نمی دانم باتری چراغ تمام شد یا انرژی ما، شاید هم آلبالوها دلمان را زد.

حالا یک سالی از آن موقع می گذرد. پارتو در یک طرف شهر ساکن شده و من در طرف دیگر. و آلبالوها از روی همین شاخه های پایینی با لوندی آویزانند، انگار خیالشان راحت است که اگر من سراغشان نروم تا آخر عمرشان روی همین شاخه های پایینی می مانند. انگار می دانند همه این ماجراها را. به فروشگاه که رسیدم اول رفتم قسمت میوه ها و یک بسته آلبالو برداشتم.

/ 19 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
افشان

ما همین حالا یک درخت خرمالو و یک الوسیاه که امسال برای اولین بار میوه داده توی باغچه خانه مان داریم.و نیازی نیست برای به یاد اوردن میوه چینی از درخت به سالهای دور بروم.الو سیاهها خیلی خوشمزه اند . نمیدانم بعد از ان ماجرای البالوچینی البالوی فروشگاه به دهانت مزه کرده یانه. حرف تو وحامد را صددرصد قبول دارم.حضور وبلاگ نویس باید در نوشته ها به چشم بیاید.

شهریار

عجیبه چرا کسی با بیل دنبالت نکرد؟!؟

مسعود

آقا همین یک ماه پیش تو باغ پدری خانمم تجربه آلبالو چیدن از روی درخت بهم دست داد. خوشبختانه دختران مورد نظر, همسر گرامی و سبییه دوقولوی ایشان بوده اند.

حامد

به خاطر سرعت پایین اینترنت مجبورم حسابی عکس ها را خرد و خاکشیر و کوچک کنم دیگر این که آن عکس فقط تبلیغ بازی های یورو بود و بس.

سارا

آخ جون آبالو با نمک وایییییییییییی

agha leila

dar avaz ma 2 taei miraftim,, dar rooz roshan,yeki miraft balaye derakht yeki mimannd pain ta be rahgozaran ehtemali tozih dahad ke" ma khareji hastim!" anke tozih midad man boodam[نیشخند]

مرجان

آنكه دانست زبان بست- آنكه مي گفت ندانست- چه غم آلوده شبي بود ..

رضیه

[چشمک]

علی حیدری

"ری را" آلبوم زیبایی است. صدای نفیسی را دوست دارم. http://www.etemaad.com/Released/87-04-18/230.htm لینک گفتگو با سهیل نفیسی در ضمن ایمیلت را چک کن.

!!!!

سلام دوست عزيز اينطور که مي بينم توي ويلاگت تبليغي نذاشتي اين خيلي بده چون به اين صورت استفاده از زحماتت نمي کني شايد اصلا قصدت از زدن وبلاگ سود نبوده مثه من و خيلي هاي ديگه . ولي حالا که ميشه چرا سود نکني منم تا چند وقت پيش در وبلاگم تبليغات نميزاشتم ولي الان فهميدم که اشتباهي کردم مي تونستم تا الان خيلي سود کنم ولي به اين نتيجه رسيدم که هيچ وقت دير نيست و در اين سايت عضو شدم سيستم سايت به گونه اي هست که شما برو روي وبلاگت تبليغات اونها رو مي زاري و اونا در عوض هر کليکي که بر روي تبليغات از سوي بازديدکنندگان بشه به شما پول مي دن تازه هر کس رو هم معرفي کني به سايت ( يعني همين کار يکه من دارم مي کنم البته اگر شما افتخار بدين) باز يک پولي هم اونجوري مي گيري پس عجله کن براي ثبت نام روي وبسايت کليک کن به وسيله اين لينک هم مي توني ثبت نام کني http://www.oxinads.com/?a=8710 [گل]