سلاخ خانه
در دوره کارشناسی می رفتیم از گوشه و کنار دانشگاه قورباغه و وزغ جمع می کردیم و در راه پیشرفت علم زیر تیغ جراحی می بردیم. این که چیزی نبود. موش و کبوتر و حیوانات دیگر هم نفله کرده ام. یک بار دست هایم غرق خون کبوتری بود که یکی از همکلاسی ها وارد آزمایشگاه شد. حالش بد شد و بیرون رفت و ما هم کلی به رقت قلبش خندیدیم. 
حالا آن ماجراها را رو نکرده ام و آمده ام برلین که مثلا سلاخی حیوانات را یاد بگیرم. دارند یادمان می دهند چگونه به آنها به چشم همکار در کار علمی نگاه کنیم و به شخصیتشان توهین نکنیم. 
جالب تر از همه این بود که بعد از اینکه استاد اخلاق بیچاره بیشتر از یک ساعت سوره یاسین در گوشمان خواند پرسید حالا باز هم حاضرید از حیوانات در آزمایشگاه استفاده کنید یکی گفت برای یک تکه زمین چند میلیون انسان جانشان را از دست می دهند چه اشکالی دارد که برای پیدا کردن داروی سرطان چند انسان را هم قربانی کنیم؟ حیوان؟ آنکه بالاخره خودش می میرد آن هم در طبیعت و با زجر چه بهتر که بدون درد در آزمایشگاه و برای یک هدف عالی بمیرد؟  

/ 9 نظر / 4 بازدید
بهنام

چه جواب بی ربطی داده طرف! انسان سرطان میگیره جورش رو باید موش بکشه؟

رضیه

اون طرف از اون پرفکتسیونیست هاش نبوده؟ شایده یکهو جو کرفته اش! Mach es gut in Berlin

مسعود

این بحثا آخر و عاقبت نداره که...نمی دونم وا ...من خودم این کارا رو نمی کنم ولی کاری به دیگران ندارم اگه بکنن... تازه مگه ما گوشتخوار نیستیم؟ انسان می خواد زنده بمونه جورش رو باید گاو و گوسفند بکشن؟ به نظر من شان آزمایش ها مهمتر تا صرفا غذا که میشه جاشو با گیاه هم (کم و بیش) پر کرد...هر جوابی به این دادین به اونم بدین دیگه...

آقا لیلا

نه این طور نیست؛ من فکر نمی کنم چون انها موشند و ما ادم ؛حق داریم بکشیمشان...نه برای هدف عالی نه برای هدف پست..

حامد

یک بار برنامه ی هارد تاک بی بی سی رییس یکی از همین انی جی او هایی را آورده بود که علیه استفاده از حیوانات در بررسی های علمی مبارزه می کنند.نشستم و نگاه کردم.چیزی دستگیرم نشد.نمی شود گفت حق با کیست.پس تا وقتی که معلوم شود شما به کارتان ادامه دهید.

علی حیدری

سلاخ خانه شماره پنج

محسن

1- این هم یک جور طرز فکر است! 2- خیلی فعالی برادر. آدم بد جور جا می مونه 3- بترکه چشم حسود!

زانیار

من باهاش موافقم. مرگ حیوان از مرگ انسان بهتره! به نظرم هر کسی هم غیر از اینو بگه وقت خودش چنان حیوونها رو فدای خودش کنه که...!

رونیتا

بابا جیگرتو.چه دلو جیگری داری [سبز] اییییییییییول[دست]