هیچ اتفاقی برایم نخواهد افتاد
در خیابان ۱۷ ژوئن بین دروازه براندنبورگ و زیگسویله بنای یادبودی ساخته اند برای ۲۵۰۰ سرباز شوروی که در نبرد برلین جانشان را از دست داده اند. تانک های ارتش سرخ هنوز هم در مقابل بنا نگهبانی می دهند ولی به جای گلوله از لوله هاشان گنجشکانی بیرون می آیند که آنجا لانه کرده اند. یاد آن آهنگ روسی زمان جنگ جهانی دوم افتادم. 
شبی تاریک
در دشت تنها سفیر گلوله
در جاده تنها نفیر باد
در دوردست
نور ستاره ها به خاموشی می گراید

شب تیره
ما را از هم جدا می کند
و میان ما دشتی تاریک و هولناک
دامن گسترده

شبی تاریک
می دانم که بیداری
و در بستر جوانیت
پنهانی اشکهایت را پاک می کنی

تو در انتظارم هستی همسرم
و می دانم که هر چه پیش آید
تو با آغوشی گرم استقبالم خواهی کرد
برای همین است که می دانم
که هیچ اتفاقی برایم نخواهد افتاد
هیچ اتفاقی برایم نخواهد افتاد

پ. ن. ۱ اگر شعر اشکال دارد هم شاعرش ببخشد هم خواننده ها. 

پ. ن. ۲ رستوران شایان هم ماجرای دیگری بود. هم پیدا کردنش و هم غذایش. یک تشکر اساسی به رضیه بدهکارم. 

/ 12 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
agha leila

ghashang bood,khili ghashang..

حامد

همین حوالی تو همین شهرهای اطراف خونه هایی هست که در جنگ خراب شدن.و صاحبخونه هایی که خوشحال شدن دیگه هزینه ی تخریب نمی دن.پسر یه جنگ تازه چه حالی می ده.کاش می شد گرای ساختمون رو به امریکایی ها می دادیم! من هم جای رضیه خواهش می کنم!

علی حیدری

جنگ. واقعا که چه چیز مزخرفی. باید تمام سعی ات را بکنی تا بتوانی شاید آن هم شاید چنین چیزهای انسانی از میانش بیرون بکشی که آن هم خیلی تلخ است. تلخ.

مسعود

چقدر نفرت دارم از این پدیده کثیف....چقدر نفرت...اوج خودخواهی و خودپرستی این موجود دوپاست...بهانه اش هم از خودش کثیف تر... من و تو هم که جنگ رو با دو چشمممون دیدیم و روی سر ما هم آتش ریختن...خونه پدری تو هم اثر گلوله و آتش روش مونده...همه برای پوچ...آتش اونایی رو سرمون بود که بعدا شدن ملت مظلوم عراق!!!!!

مسعود

آقا دست تقدیر تو این چند روزه منو 3-4 بار به نزدیکیای فیض کشوند...دیشب هم که از آخر امیر آباد و یکی دو قدمی اونجا رد شدم...من بجز دانشگاه تهران و فیض خاطره مشترکی تو این شهر با تو نداشتم و هرچی که بوده مال اهواز و آبادانه..اما خیلی دلم هواتو کرد...هر بار اشک تو چشام جمع شد... شنبه هم از مترو میدون حر رد شدم...یادم نمیاد از آخرین خداحافظیمون به بعد از اونجا رد شده باشم...خلاصه خاطراتت بدجور بهم حمله ور شدن برادر...

پروانه

آقا من دکلمه این شعر رو روی موزیکش تو یه کاست درب و داغون باحال 100 سال پیش شنیدم. هیچ وقت هم تا حالا یادم نیومده بود.الان انگار نواره داره برام می خونم. ما همون خرخر هاش. و صدای محو خواننده. و دکلمه.

بهنام

احمد جان یه لطفی به من میکنی؟ آقا هر بار به روز میکنی لطفاَ لینک ثابت پست جدید رو برام کامنت بزار. من با پرشین بلاگ جدیداَ مشکل پیدا کردم نمیتونم صفحه ی اولش رو بیارم! مرسی راستی جواب اون سوالتم نمیدم تا....[نیشخند]

حمید

سلام اقا دنبال متن روسی این آهنگ می گشتم که به بلاگ شما برخوردم. اول اینکه متن اون ترانه روسی یه جاش جا افتاده. دوم اینکه در جواب خانم پروانه من با کیفیتش رو دارم با حجم خیلی کم اگر مایل باشند براشون از طریق رایانامه (email) ارسال کنم! خوش باشیید!!!