زاویه

رفته بودم قصر کوچکی را در حومه شهری ببینم. دور ساختمان چرخیدم و چند عکس گرفتم. عکس ها بد نشده بودند ولی دنبال زاویه بهتری می گشتم. بالاخره چیزی را که دلم می خواست پیدا نکردم و از تپه ای که ساختمان روی آن قرار داشت پایین آمدم تا به سمت شهر برگردم. کمی که پایین رفتم یک دفعه چیزی به خاطرم رسید، برگشتم و پشت سرم را نگاه کردم. همان چیزی بود که می خواستم.

بعضی وقت ها لازم است از محیطی که در آن هستی دور شوی یا پشت سرت را نگاه کنی تا چیزهایی را که دور و برت اتفاق می افتند بهتر درک کنی.

پ.ن. عکس ها را ببینید، شاید با انتخاب زاویه یا نتیجه گیری من موافق نباشید.

/ 12 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضیه

زاویه دومی حرف نداشت. وقت کنم چند تا زاویه تک وطنی برات می فرستم!

علی حیدری

هر چه صبر کردم نشد که عکس ها را ببینم. ولی می دانم که این صبر کردن برای بهتر دیدن موضوع حرف درستی است. البته اگر صبر داشته باشیم.

علی حیدری

صبر کار خودش را کرد. عکس ها را دیدم. من همه شان را دوست دارم و بیشتر عکس اول. عکس اول را دوست دارم برای آن بازدیدکنندگانی که در سایه کنار هم نشسته اند و از آفتاب فرار کرده اند. برای من داستان آن آدم ها جالب است و چیزهایی که به هم می گویند و فکرهایی که می کنند.

علی حیدری

و نمی دانم چرا حامد تصمیم گرفته" حامد اسماعیلیون" امضا کند.

نيلوفر

تفاوت خواننده هایی شبیه به تو با خواننده های دیگر در این است که دقیقا حرف ِ توی تصویر را میفهمند و از نگارنده سوال نميكنند چرا براي همچين يادداشتي همچين تصوير ِ تيره و تاري انتخاب كرده .... خيلي خوب است .....

آذر

سلام، خوبی! عکسها رو دیدم و جمله ی آخر که حرف نداشت. 1- عکس اولی حرکتی توش نیست. 2- عکس دومی دفرمه کرده قصر قشنگ رو 3- عکس سومی عکس بدی نیست. تاکیدی که روی برج و پنجره های شیروونی شده، به عکس معنا بخشیده. 4- در مورد عکس چهارمی باید بگم: زاویه رو خوب عوض کردی، اما کاش زمان رو هم عوض می کردی. نور آفتاب موافق نیست. می دونی من می گم لازمه که یه بار دیگه به قصر یه سری بزنی. آدرسش رو هم بگو شاید ما هم اومدیم![نیشخند]

آذر

البته اول و آخرش اینه که خیلی کار خوبیه که جاهای جدید رو معرفی می کنی. و من از این قضیه خیلی خوشحالم. بارگذاری عکس هم که خیلی عالیه. من هم تحسین می کنم و هم تشویق.

افرا و پاییز

زاویه دید؟! باهات موافقم. گاهی باید برگشت و نظر کرد.

میر حمزه طاهری هریکنده ای نوپا

به نام خدا اهل روستايم ... (تقديم به اهالي روستاي هريكنده) اهل روستايم كنار شهر بابل عاشق شعرم ز غربت مي سرايم ، بس ترانه و سرود مي چكد بس نكته ها همچو نم نم در بهار مي شود سرشار باران ذهن پاكم ، شهر دور بس نويسم ، تازه ها ، آبادي و سيماي بومش كوشش جمعيت آنجا ، در پي نان حلالش از تلاش مردماني در نسب از نسل رستم جمله پيدا و كشاورز جمله پيوندند و پيروز از فضاي سبز صحرا تا به شاليزار و باغش رويش گلهاي زيبا نغمه ها ي بلبلانش چهرة زيباي صحرا رحمت و لطف خدايي است در بهار و بوي نارنج ، عطر خوش آنجا فراوان با طراوت ، باغ و بستان بلبلان را شاد و سرمست سبزه را شوق نگاهي است وصلت گلهاي رنگ رنگ زوزة ناز نسيمش بوسه پنهان و سنگين رخص برگهاي درختان موج رويش ، سبز و رنگي بر كران جويباران ، بوي نعنايش هويداست سبزه گشته است زان خبر ها عاشق و سرمست و شيدا آخر اين گويم به شعرم باشد آن دائم مقاوم بوم و دشتش باشد آباد مردمانش جمله پيروز طاهري در بند كنجي گرچه آرام است و آسان بر جمال و وصف روستا بس بسازد شعر فراوان *** می